Hindistan Cevizi Hakkında Her Şey!

Hepimiz lirik kelimesini ve ifadesini “hindistan cevizine kireci koyar ve hepsini karıştırır” kelimesini Harry Nilsson tarafından yayınlanan Hindistan Cevizi şarabı şarkısından öğrenirsiniz, ama adanın elyafı hakkında ne biliyorsunuz?

Burada hindistancevizi ile ilgili 24 büyüleyici gerçeğe bakacağız.

Hindistan cevizinin ismi aslında fındık ve Portekizce kelimelerin bir birleşimidir, kabuğun 3 deliğe sahip olduğu yüze benzeyen görüntüden sonra.

Hindistan Cevizi bombaları, 2. Dünya Savaşı’nda bir hindistan cevizinin en önemlisi bir el bombası olan eşyalarla doldurulduğu ve ardından düşmana atıldığı Japonlar tarafından kullanılan bir silahtı.

2007 yılının Nisan ayında Londra’daki 5.877 kişiyle en büyük hindistan cevizi topluluğu yapıldı. Monty Python hit “Her zaman Hayatın Parlak Yüzüne Bakın” oyununu oynadılar.

2011 yılında, Ho Eng Hui dünya rekorunu kırmak için Milano’da 12.15 saniyede 4 hindistancevizi delmeyi başardı.
İnsanlar aslında sağlam zırh yapmak için yüzyıllar boyunca hindistancevizi lifleri kullandılar. Bu, kıyafetlerini yapmak için dokuma hindistancevizi ipi kullanan Kiribati adalarının yerlilerini içerir.

Hindistancevizi, farklı şekillerde, anti-viral, anti-mantar, anti-bakteriyel ve anti-parazittir.

Ortalama olarak, üç buçuk bardak hindistan cevizi 1 yemek kaşığı (25 gram) Fiber’e eşittir. Bu bir yetişkinin sahip olması gereken günlük lif miktarıdır.

Bir ABD hindistancevizi çikolata barı olan Mounds sloganı, kazananın 10 dolar kazandığı bir yarışma sırasında yaratıldı.

Hindistan cevizi hurması aslında Maldivler’in ulusal ağacıdır.

2016 yılında dünya genelinde 59 milyon tondan fazla hindistancevizi üretildi.

Düşen hindistancevizi ölüme neden olur, ancak küçük bir miktardır. Papua Yeni Gine İl Hastanesi’ndeki yaralanmaların% 2,5’inin düşen hindistancevizinden kaynaklandığı bildirildi. Çok az sayıda hasta hastayı öldürdü.

Hindistancevizi suyu ortalama% 94 su, yaklaşık 46 kalori bir bardak içerir.

Bir hindistan cevizi ağacı, tek bir hasat sırasında hasat edilen 180 hindistancevizi içerebilir.

Hindistan cevizi ağacı, botanik olarak Cocus Nucifera olarak adlandırılır ve en fazla 82 metre (25 metre) kadar büyüyebilir.

2013’te Maldivler polisi, kara büyü ile lanetlendiğine inandığı için bir hindistancevizi ele geçirdi.

Mango, kaju fıstığı ve vişne gibi, hindistancevizi aslında bir fıstık değil, bir cevizdir. Drupe, bir çukurun etrafında etli bir dış kısmı olan bir öğedir.

2. Dünya Savaşı sırasında, kısa tıbbi malzemeler nedeniyle su kaybını tedavi etmek için hindistancevizi suyunun kullanıldığı söylendi.

Hindistan cevizinin en büyük üreticileri Endonezya, Filipinler ve Hindistan’dır.

İngiltere’deki bir ankette, Bounty, pek çok kişinin beğenmediği bir çikolata ve hindistancevizi barı, aslında İngiltere’nin en çok tercih edilen 3 şeker çubuğundan biri olarak seçildi.

Hawaii hula kızının bir özelliği olmasıyla ünlü hindistan cevizi sütyeni aslında Hawaii’ye özgü değil. Giysi otantik bir Hawaii ürünü olmayan batı bir fikirdir.

Bir hindistan cevizinin kabuğu, dünyanın birçok ülkesinde kullanılan bir işlem olan doğal bir sivrisinek kovucu olarak hareket etmek için yakılabilir.

Yığılmış hindistancevizi ve onları düşürmek için toplardan oluşan bir oyun olan hindistancevizi utangaçının panayır teması, 1890 kadar erken oynatıldığına dair fotografik kanıtlara sahiptir.

Araştırmacılar, hindistancevizi kabuğunun Filipinler’deki yapı malzemesine düşük maliyetli bir çözüm olarak kullanılıp kullanılamayacağını araştırıyor.

Hindistancevizi yağı, güzellik dünyasını Eva Mendes ve Priyanka Chopra da dahil olmak üzere yemin ettiği pek çok ünlü ve ikonik figürle kaptı.

İşte burada, dünyanın en büyük üreticilerinden bu fantastik meyvenin şifalı harikalarına kadar hindistan ceviziyle ilgili 24 gerçek var.

Çoğu insan hayatında biraz daha fazla hindistancevizinden yararlanabilir gibi görünüyor ve akşamdan kalma için hızlı bir artışa veya tedaviye ihtiyacın olursa cevabın cevabı olabilir.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir